Starmatic nebo Instagram?

 

Jablíčkáři, přenechejte „facebookový“ Instagram androidistům a foodpornistům! Pojďte na Starmatic, je to tam více než dobré. Alespoň mě to tam dost baví.

Starmatic je další z tzv. sociálních fotoaplikací pro iOS. Pokud znáte Instagram, pravděpodobně víte, o čem mluvím. Starmatic jsem nainstaloval hned jak se objevil na AppStore. Už teď ho mám raději než Instagram. Někteří jsou ale opačného názoru.

 

 

 

Oproti Instagramu, v současné době nejpopulárnější aplikaci pro sdílení fotek, má podle mě Starmatic pár výhod navíc. Např. lepší (vychytanější) uživatelské rozhraní. Co se fotek týče, tak ty se nepublikují pouze ve čtvercovém formátu — možné je vybrat si formát obdélníku na šířku či na výšku. Fotky, které se objeví ve vaší timeline, je možné přeposlat svým followerům (obdoba retwítu). Dále např. není možné fotce přímo v aplikaci přidat rámeček, což je podle mě výhoda, protože rámeček fotku zkurví víc, než nějaký filtr. Pro někoho by mohlo být potěšení, že Starmatic je zatím pouze pro iOS. Vyhne se tak fotkám z nenáviděných telefonů s Androidem. (Upozorňuju, že pro někoho. Mně Android nevadí, narozdíl od těch, co dodnes nádavají na špatnou kvalitu fotek právě z Androida).

Jsem moc zvědav, jak si aplikace povede. Bylo by dobré, kdyby se zadařilo. Chce to jen větší komunitu a pak už to bude OK. Pokud se toto naplní, s největší pravděpodobností opustím Instagram. Používání více sociálních aplikací mě nikdy nebavilo.

Komentování zakázáno.